Arsenal zremisował na wyjeździe z Brighton

CosminIftode / shutterstock.com
W 19. kolejce Premier League Brighton & Hove Albion zremisowało u siebie z Arsenalem FC 1:1. Gospodarze przerwali tym samym serię trzech spotkań bez zdobyczy punktowej.
"Kanonierzy" znakomicie rozpoczęli mecz. Już w 7. minucie Alexandre Lacazette przejął piłkę w polu karnym rywali, ograł kilku rywal i zagrał do Pierre-Emericka Aubameyanga, który wykończył wszystko technicznym uderzeniem.
"Mewy" doprowadziły do remisu jeszcze przed przerwą. Jurgen Locadia otrzymał długie podanie, minął Bernda Leno i skierował futbolówkę do pustej bramki.
W drugiej połowie oba zespoły były mniej skuteczne i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.
Taki wynik na pewno nie cieszy w pełni londyńczyków. "Kanonierzy" mieli okazję, by zbliżyć się do czołówki. Obecnie są na czwartej pozycji z dorobkiem 38 punktów, do trzeciego Manchesteru City tracą sześć "oczek".
Brighton & Hove Albion jest na trzynastej pozycji, ma na koncie 22 punkty.
Daniel Makarewicz26 Dec 2018 · 20:21