AS Roma. Ogromny pech Nicolo Zaniolo. Znów zerwał więzadła krzyżowe, czeka go operacja i kolejna długa przerwa

Riccardo De Luca - Update / Shutterstock.com
Mecz Ligi Narodów, w którym reprezentacja Włoch wygrała 1:0 z Holandią, ułożył się fatalnie dla Nicolo Zaniolo. Jeden z najbardziej utalentowanych włoskich piłkarzy po raz drugi w tym roku zerwał więzadła krzyżowe. Do gry wróci najwcześniej w lutym.
Nicolo Zaniolo w 2018 roku przeszedł z Interu Mediolan do AS Romy, co dla "Giallorossich" okazało się strzałem w dziesiątkę. Młody piłkarz szybko wywalczył sobie miejsce w składzie, a z czasem stał się jedną z największych gwiazd drużyny.
12 stycznia ofensywny zawodnik doznał poważnej kontuzji w meczu z Juventusem - zerwał więzadła krzyżowe, przez co czekał go blisko półroczny rozbrat z futbolem. Do rywalizacji wrócił dopiero na początku lipca.
Szkoleniowiec Romy nie chciał ryzykować i zazwyczaj wpuszczał go jedynie na końcówki spotkań. W podstawowym składzie Zaniolo wyszedł tylko w rewanżu z Juventusem, gdzie zaliczył zresztą asystę.
21-latek prezentował się na tyle dobrze, że Roberto Mancini powołał go na wrześniowe mecze reprezentacji i z Holandią posłał do boju od pierwszej minuty. W 42. minucie Zaniolo musiał jednak opuścić boisko ze względu na kolejne problemy z kolanem.
Niestety, dokładniejsze badania potwierdziły najgorszy możliwy scenariusz - zawodnik znów zerwał więzadła krzyżowe. Według doniesień "Sky Sports Italia" już jutro przejdzie operację.
Po niej Włocha czeka znów długa rehabilitacja. Na boisku nie należy się go spodziewać wcześniej jak w lutym przyszłego roku. Oznacza to, że piłkarz opuści większość sezonu 2020/2021.
Maciej Pietrasik08 Sep 2020 · 10:23
Źródło: Fabrizio Romano