Asysta i ogromna kontrowersja z udziałem Puchacza! Polak głównym bohaterem starcia w 2. Bundeslidze [WIDEO]

Tymoteusz Puchacz znajduje się w dobrej formie. Zawodnik Kaiserslautern zanotował asystę w rywalizacji z Paderborn. 25-latek wziął także udział w kontrowersyjnej akcji.
Puchacz przed startem sezonu zmienił barwy klubowe. Union Berlin oddał wahadłowego na roczne wypożyczenie.
Polak szybko przebił się do pierwszego składu Kaiserslautern. Dotychczas wystąpił w 21 spotkaniach tej drużyny, notując jedną bramkę i sześć asyst.
Tymoteusz Puchacz na treningu reprezentacji Polski
Adam Starszynski / pressfocus
Puchacz dostał szansę w sobotnim meczu z Paderborn. Już w 3. minucie reprezentant Polski zanotował asystę przy trafieniu Jana Elvediego. Szwajcar wykorzystał idealną centrę z rzutu rożnego.
Jeszcze w pierwszej połowie sędzia chciał podyktować rzut karny po rzekomym faulu Pelle Boevinka na Puchaczu. Po analizie VAR arbiter uznał, że to reprezentant Polski popełnił przewinienie. Bramkarz Paderborn mógł wznowić grę z rzutu wolnego.
Starcie Tymoteusza Puchacza w meczu Kaiserslautern - Paderborn
W drugiej połowie Paderborn odrobiło straty i wygrało 2:1. Na listę strzelców wpisali się David Kinsombi i Visar Musliu.
Po porażce Kaiserslautern zajmuje 16. miejsce w tabeli. W następnej kolejce Puchacz i spółka zagrają z FC Nuernberg.
Adam Kłos10 Feb · 22:08