Atalanta coraz bliżej ligowego podium. Zwycięstwo w spotkaniu z Genoą

cristiano barni/Shutterstock
Atalanta Bergamo wygrała u siebie z Genoą CFC 2:1 (0:0) w meczu 36. kolejki Serie A. Dla gospodarzy to czwarte zwycięstwo z rzędu.
W pierwszej połowie Stadio Atleti Azzurri d'Italia zabrakło goli. Drugą część spotkania bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W 46. minucie Musa Barrow wykorzystał sytuację sam na sam.
Siedem minut później bramkę na 2:0 zdobył Castagne. Belgijski obrońca trafił do siatki z bliska i w drugim kolejnym spotkaniu wpisał się na listę strzelców.
Pod koniec meczu goście zdołali jeszcze strzelić honorowego gola. Goran Pandev wykończył zespołową akcję Geoni CFC.
W tabeli Serie A Atalanta Bergamo umocniła się na trzeciej pozycji z dorobkiem 65 punktów. Dla ekipy z Lombardii to czwarta kolejna wygrana.
Genoa CFC zajmuje natomiast szesnastą pozycję, mając na koncie 36 punktów. Na wygraną zespół z Ligurii czeka od ośmiu kolejek.