Atalanta odrobiła straty i wygrała w Bolonii

cristiano barni/Shutterstock
Bologna FC przegrała u siebie z Atalantą Bergamo 1:2 (1:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 11. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Renato Dall'Ara całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Skorupski. Prowadzenie "Rossoblu" zapewnił z bliska już po trzech minutach gry Senegalczyk Ibrahima M'baye.
Dwanaście minut po zmianie stron wyrównał płaskim strzałem w długi róg Gianluca Mancini, a dwadzieścia minut przed końcem Skorupskiego zaskoczył również Kolumbijczyk Duvan Zapata.
Zespół z Lombardii po trzeciej wygranej z rzędu awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Włoch doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i są nadal tuż nad strefą spadkową klasyfikacji.