Atalanta wygrała w Rzymie, Skorupski na ławce

cristiano barni/Shutterstock
AS Roma przegrała przed własną publicznością z Atalantą Bergamo 1:2 (0:2) w przedostatnim sobotnim meczu 20. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Łukasz Skorupski.
Prowadzenie przyjezdnym dał po niespełna kwadransie gry technicznym strzałem w długi róg z narożnika pola karnego Duńczyk Andreas Cornelius. Podwyższył pięć minut później płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów Marten de Roon.
Holender tuż przed przerwą osłabił gości z Lombardii, po tym jak ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. "Giallorossi" zdołali jednak po zmianie stron zdobyć tylko kontaktowego gola, kiedy to sytuacji sam na sam nie zmarnował Bośniak Edin Dżeko.
Atalanta po ósmym zwycięstwie w sezonie przesunęła się na siódme miejsce w tabeli. Trzykrotni mistrzowie Włoch doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na piątej lokacie w klasyfikacji.