Athletic Bilbao inkasuje trzy punkty w Katalonii

imagestockdesign / shutterstock.com
Girona FC uległa u siebie Athletic Bilbao 1:2 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 29. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadi de Montilivi prowadzenie gospodarzom zapewnił osiem minut przed przerwą strzałem głową Urugwajczyk Cristhian Stuani, któremu świetnie dośrodkował w pole karne Raul Garcia Carnero.
Osiem minut po zmianie stron wyrównał również uderzeniem głową Inaki Williams, któremu z kolei precyzyjnie podawał Yuri Berchiche. Po kolejnych sześciu minutach na listę strzelców wpisał się Raul Garcia Escudero, który także głową wykończył skutecznie dogranie Williamsa.
"Los Leones" z Kraju Basków po dziewiątym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na ósme miejsce w tabeli. Zespół z Katalonii natomiast doznał jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.