Athletic Bilbao pokonał zespół z Majorki

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao pokonał przed własną publicznością RCD Mallorca 3:1 (2:0) w sobotnim meczu 32. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na San Mames prowadzenie gospodarzom zapewnił po szesnastu minutach gry Raul Garcia, wykorzystując podyktowany rzut karny. Osiem minut później podwyższył płaskim strzałem przy słupku Oihan Sancet.
Dwadzieścia minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał Ante Budimir. Chorwat wykorzystał drugą podyktowaną w tych zawodach "jedenastkę". Losy konfrontacji rozstrzygnął w ostatniej minucie Asier Villalibre, któremu asystował Mikel Vesga.
"Los Leones" po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Beniaminek z Balearów doznał natomiast dwudziestej przegranej w bieżących rozgrywkach i otwiera strefę spadkową klasyfikacji.