Athletic Bilbao wywiózł komplet punktów z Vigo

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:1 (1:1) w poniedziałkowym meczu 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Estadio de Balaidos strzelił Iker Muniain. W 19. minucie starcia 26-letni pomocnik dopadł do piłki zagranej przez Inaki Williamsa i umieścił ją w prawy górnym rogu bramki.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas do futbolówki zagranej z rzutu rożnego przez Maximiliano Gomeza dobiegł Francisco Beltran, który mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Gola dającego zwycięstwo drużynie z Kraju Basków strzelił w 54. minucie Inaki Williams, który po dośrodkowaniu Iago Herrerina w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Rubena Blanco.
Zespół Miguela Cardoso ma na koncie 21 punktów i obecnie zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Gaizki Garitano uzbierali dotąd 19 "oczek" i plasują się na 17. pozycji.
Łukasz Karyniewski07 Jan 2019 · 23:05