Athletic Bilbao zakończył passę Sevilli

imagestockdesign / shutterstock.com
W 19. kolejce La Liga Athletic Bilbao pokonał u siebie Sevillę FC 2:0. Dla gości to pierwsza porażka od dziewięciu spotkań.
Zespół z Andaluzji ostatni ligowy mecz przegrał w październiku. W kolejnych dziewięciu meczach podopieczni Pablo Machina zdobywali punkty.
Pogromcą Sevilli FC okazał się Athletic Bilbao, który w tym sezonie balansuje na granicy utrzymania. Dla zespołu z Kraju Basków to bardzo cenna wygrana.
Gospodarze prowadzenie objęli w 23. minucie kiedy Inaki Williams zbiegł z lewej strony w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał Tomasa Vaclika.
24- letni napastnik drugiego gola strzelił w 83. minucie. Tym razem uciekł obrońcom, w sytuacji sam na sam minął czeskiego golkipera i skierował piłkę do pustej bramki.
W tabeli La Liga Sevilla jest trzecia, ma na koncie 33 punkty. Athletic z kolei jest szesnasty z dorobkiem 22 punktów.