Atlanta United zremisowała z Seattle Sounders

art-sarah / flickr
Atlanta United zremisowała przed własną publicznością z Seattle Sounders 1:1 w niedzielnym meczu 20. kolejki rozgrywek Major League Soccer.
Spotkanie na trybunach Mercedes-Benz Stadium obserwowało 72 243 widzów, co jest nowym rekordem frekwencji. Poprzednie cztery również należały do klubu ze stanu Georgia.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił tuż przed przerwą strzałem z rzutu karnego Urugwajczyk Nicolas Lodeiro. Wyrównał trzy minuty po zmianie stron uderzeniem głową Joseph Martinez. Dla Wenezuelczyka była to dziewiętnasty gol w tym sezonie.
Mistrzowie sprzed dwóch lat ostatnie ponad pół godziny grali w osłabieniu, ale pomimo wielu okazji gospodarzy, utrzymali drugi z rzędu remis do końcowego gwizdka arbitra i umocnili się na dziesiątej lokacie w tabeli Konferencji Zachodniej.
Podopieczni Gerardo Martino natomiast po raz piąty w bieżących rozgrywkach podzielili się punktami z rywalami, ale zachowali jeszcze pozycję lidera Konferencji Wschodniej.