Atletico i Barcelona na remis. Podział punktów w hiszpańskim hicie [VIDEO]

charnsitr / Shutterstock.com
Atletico - Barcelona 1:1. Choć wydawało się, że gospodarze utrzymają korzystny wynik do końca meczu, gości uratował Luis Suarez.
Relację na żywo z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Mecz rozpoczął się od dobrej akcji Messiego, który minął kilku obrońców Atletico i oddał strzał, ale piłka minęła słupek bramki Oblaka. W następnych minutach do głosu doszli gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Barcelony. Okazje do strzelenia gola miał Griezmann, ale dwa razy jego strzały obronił ter Stegen, co oficjalnie podkreśliła Barcelona:
W końcu wynik meczu otworzył Saul. Była 21. minuta meczu, gdy Hiszpan świetnym strzałem wpakował piłkę do siatki.
Następnie piłkę rozgrywała Barcelona, ale nie była zdecydowana w swych atakach, jej zawodnicy wymieniali sporo podań między sobą. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Po przerwie Barcelona znów próbowała rozgrywać, ale to Atletico stwarzało groźniejsze sytuacje po kontrach. W jednej z nich Barcelonę przed zagrożeniem uratował Pique.
W 56. minucie dobry strzał oddał Suarez, lecz piłkę odbił Jan Oblak. Chwilę później z rzutu wolnego Messi uderzył w słupek – było bardzo blisko wyrównania. W kolejnych minutach gracze Barcelony usiłowali wyrównać, aktywny był Messi, ale bardzo dobrze spisywała się obrona gospodarzy. W 71. minucie znów uderzał Messi, ale huknął obok słupka.
W kolejnych minutach znów rozgrywała Barcelona, lecz skutecznie bronili zawodnicy Atletico. Tak było do 82. minuty, kiedy to piłkę w pole karne wrzucił Roberto, a strzałem głową wykończył akcję Luis Suarez.
Po bramce wyrównującej mecz bardziej się otworzył i gra toczyła się od jednego do drugiego pola karnego. W jednej z tych akcji znakomitą okazję miał Luis Suarez. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderzał Leo Messi, ale trafił wprost w Oblaka. Końcowy wynik: 1-1.
Obie drużyny zachowały miano niepokonanych. Podopieczni Diego Simeone po czwartym remisie w tym sezonie przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli.
"Duma Katalonii" natomiast straciła pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach, ale i tak umocniła się nieznacznie na pozycji lidera klasyfikacji.