Atletico Madryt pokonało Juventus. Joao Felix błysnął przeciwko Wojciechowi Szczęsnemu [WIDEO]

screen z youtube
Atletico Madryt pokonało Juventus 2:1 (2:1) w meczu towarzyskim. W spotkaniu błysnął niedawny nabytek madryckiego zespołu, Joao Felix.
Piłkarze "Starej Damy" już w 12. minucie mogli objąć prowadzenie. Do piłki zagranej z rzutu rożnego dopadł Giorgio Chiellini, ale jego strzał dobrze obronił Jan Oblak.
Dziesięć minut później świetną okazję mieli Hiszpanie. Koke uderzył ze środka pola karnego, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, który stał obok Wojciecha Szczęsnego.
Następnie w ciągu 9 minut padły trzy bramki. Najpierw do piłki dośrodkowanej w pole karne Juventusu doskoczył Joao Felix, który uderzył w kierunku bramki Szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od Thomasa Lemara, któremu po pewnym czasie zaliczono to trafienie.
Bardzo szybko było 1:1. Sami Khedira oddał płaski strzał, a złapany na wykroku Oblak tylko patrzył, jak piłka zmierza do jego bramki.
Chwilę później prowadzenie znów objęło Atletico. Joao Felix wykorzystał świetne podanie za plecy obrońców i wpisał się na listę strzelców.
W drugiej połowie Juventus ruszył do ataku, a swoje okazje mieli m.in. Douglas Costa oraz Adrien Rabiot, ale obaj trafili w słupek.
Ostatecznie Atletico wygrało 2:1.