Atletico Madryt z niezwykle ważnym zwycięstwem. Mistrzowski tytuł jest o krok!

Atletico Madryt jest coraz bliżej zdobycia mistrzowskiego tytułu. "Rojiblancos" zainkasowali trzy punkty po wygranej z Realem Sociedad.
Walka o triumf w La Liga trwa w najlepsze. Najbliżej mistrzowskiego tytułu jest drużyna Atletico. "Rojiblancos" mają wszystko w swoich rękach. Jeśli wygrają wszystkie spotkania do końca sezonu, będą mogli cieszyć się z wyczekiwanego sukcesu.
Dziś podopieczni Diego Simeone wykonali ku temu ważny krok. Na własnym boisku nie zawiedli w starciu z Realem Sociedad.
Stołeczna ekipa od raz ruszyła na rywali. Agresywna gra szybko przyniosła efekt. W 16. minucie padła pierwsza bramka. Prowadzenie gospodarzom dał Carrasco. Napastnik dostał podanie od Llorente i sprytnym strzałem pokonał Remiro.
Po niecałym kwadransie "Rojiblancos" znów ukąsili. Tym razem podawał Suarez, który posłał dokładną piłkę do Correi. Ten w dogodnej sytuacji uderzył w lewy dolny róg.
W drugiej połowie Atletico skutecznie neutralizowało ataki rywali. W 77. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Suarez. Piłka po jego uderzeniu z 16. metra jednak minimalne minęła bramkę.
Kilka chwil później o centymetry od szczęścia był Portu. 28-latek trafił jednak tylko w słupek. W 83. minucie goście złapali kontakt. Nadzieję przyjezdnym dał Zubeldia.
Atletico w bólach sięgnęło po wygraną 2:1 i jest już o krok od triumfu w La Liga. "Rojiblancos" mają do rozegrania dwa spotkania - z Osasuną i Realem Valladolid . Zwycięstwa dadzą im końcowy triumf bez oglądania się na rywali.
Daniel Makarewicz12 May 2021 · 23:51