Atletico pożegnało się z Ligą Mistrzów! Bayern zrewanżował się PSG. Kolejny gol Lewandowskiego [VIDEO]

bestino / shutterstock.com
Za nami ostatnie mecze w czterech grupach Ligi Mistrzów. W hicie tej serii Bayern wygrał z PSG 3:1, a jednego z goli dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski. Z rozgrywkami pożegnało się Atletico Madryt, które zremisowało na wyjeździe z Chelsea 1:1. Drużyna Diego Simeone wiosną zagra tylko w Lidze Europy.
Relację na żywo z dzisiejszych meczów Ligi Mistrzów możecie przeczytać TUTAJ.
Bayern - PSG 3:1

Lewandowski 8, Tolisso 37, 69 - Mbappe 50
Hit w Monachium nie miał już zbyt dużego znaczenia dla końcowego układu tabeli. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. W dodatku Bayern mógł zająć pierwsze miejsce w grupie tylko w przypadku zwycięstwa różnicą czterech goli, co przed meczem wydawało się bardzo mało prawdopodobne. Połowę tego planu piłkarze Juppa Heynckesa zrealizowali jednak do przerwy - na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski...
...i Corentin Tolisso. Po przerwie tak skuteczni już nie byli. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola wbił Kylian Mbappe. Wynik ustalił Tolisso.
Chelsea - Atletico 1:1

Savić 75-s - Saul 56
Atletico do awansu potrzebowało zwycięstwa i korzystnego wyniku w Rzymie. Piłkarze Diego Simeone od początku meczu mieli optyczną przewagę, ale atakowali mało zdecydowanie i długo nie potrafili zagrozić bramce Thibaut Courtois. Bardziej konkretni goście byli po przerwie - prowadzenie dał im strzałem głową Saul. Na kwadrans przed końcem Chelsea wyrównała. Samobója strzelił Stefan Savić. W końcówce świetnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Antoine Griezmann, który nie zdążył do piłki podanej przez Angela Correę.
Włosi potrzebowali zwycięstwa, by zapewnić sobie awans do 1/8 finału. Plan zrealizowali, choć nie przyszło im to łatwo. Prowadzenie objęli dopiero po przerwie - gola strzelił Diego Perotti. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć. Cały mecz w ich barwach rozegrał Jakub Rzeźniczak.
Olympiakos - Juventus 0:2

Cuadrado 16, Bernardeschi 90
Mistrzowie Włoch potrzebowali zwycięstwa, by zagwarantować sobie awans do kolejnej rundy. Plan zaczęli realizować bardzo szybko - Cuadrado strzelił gola w meczu już w 16. minucie. Goście ustalili wynik w ostatniej minucie - do siatki trafił Federico Bernardeschi. Pierwsze spotkanie w tym sezonie Ligi Mistrzów zaliczył Wojciech Szczęsny.
Barcelona - Sporting 2:0

Alcacer 59, Mathieu 90-s
Gospodarze byli pewni wyjścia z grupy jeszcze przed ostatnią kolejką. W tej sytuacji Ernesto Valverde postanowił dać odpocząć kilku istotnym piłkarzom. W wyjściowym składzie na mecz ze Sportingiem nie znaleźli się Marc-Andre ter-Stegen, Andres Iniesta, Sergio Busquets i przede wszystkim Leo Messi. Dwaj ostatni pojawili się na boisku w drugiej połowie. Jeszcze bez nich Barcelona zdobyła pierwszą bramkę. Jej autorem był Paco Alcacer. Wynik samobójczym strzałem ustalił Jeremy Mathieu, który spędził w Barcelonie trzy sezony.
Manchester United - CSKA 2:1

Lukaku 64, Rashford 66 - Dżagojew 45
Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili walczący o wyjście z grupy Rosjanie. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy prowadzenie dał im Alan Dżagojew. W drugiej połowie Manchester United przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść po golach Romelu Lukaku i Marcusa Rashforda.