Atomowy start Borussii. Aubameyang i spółka znów gromią rywali [VIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
Kolejny fantastyczny mecz Borussii Dortmund. Podopieczni Petera Bosza rozbili Borussię Moenchengladbach aż 6:1.
Zespół z Dortmundu jest w ostatnich dniach w znakomitej formie. Wystarczy rzut oka na jego wyniki z minionego tygodnia: najpierw 5:0 z FC Koeln, później 3:0 z HSV. Wydawało się, że poważniejszym rywalem będzie Borussia Moenchengladbach. Tylko się wydawało.
Piłkarze Petera Bosza rozstrzygnęli mecz już w pierwszej połowie. Dwa razy do siatki trafił Maximilian Philipp, raz - Pierre-Emerick Aubameyang.
Po przerwie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Kolejne dwa gole strzelił Aubameyang. Do siatki trafił też Julian Weigl, który popisał się efektownym uderzeniem zza pola karnego.
Nastroje graczom Borussii nieco zepsuł Lars Stindl, który zdobył honorową bramkę dla gości. To pierwszy gol stracony przez BVB w tym sezonie Bundesligi.
Tradycyjnie w pierwszej jedenastce Borussii wybiegł Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski przebywał na boisku przez 70 minut. Zmienił go Dan-Axel Zagadou.
Borussia rozpoczęła sezon w imponującym stylu. Drużyna Bosza prowadzi w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Bilans bramkowy? 19:1!
Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach 6:1