Australian Open: Halep lepsza od Kerber po ekscytującym pojedynku

Samjaw/Shutterstock
2 godziny i 20 minut - tyle czasu zajęło Simonie Halep wywalczenie awansu do finału Australian Open. Rumuńska tenisistka po trzysetowym pojedynku pokonała Angelikę Kerber.
Mecz rozpoczął się od dominacji Halep, która po kwadransie gry prowadziła już 5:0. Wówczas jednak przebudziła się Kerber, Niemka odrobiła część strat, doprowadzając do wyniku 5:3. Ostatecznie to Halep mogła się cieszyć ze zwycięstwa w secie.
Drugi set to ponowna przewaga Halep, która szybko przełamała rywalkę. Tym razem rumuńska tenisistka nie utrzymała przewagi. Kerber zmobilizowała się, zaczęła uderzać mocno i celnie i to ona wygrała 4:6.
Trzeci set to wojna nerwów i walka ze zmęczeniem. Obie tenisistki miały swoje okazje, by zakończyć spotkanie. Najpierw piłki meczowe zmarnowała Halep, chwilę później to Kerber mogła zapewnić sobie awans do finału. Drugiej szansy Halep nie zmarnowała i wygrała 9:7 i cały mecz.
Simona Halep - Angelika Kerber 6:3, 4:6, 9:7