Australian Open już bez polskich tenisistów. Krecz Majchrzaka, przegrane tie-breaki Hurkacza

Mai Groves / shutterstock.com
Krótko trwała przygoda polskich tenisistów z tegorocznym Australian Open. Już w pierwszej rundzie z turniejem pożegnali się Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.
Rywalem Majchrzaka był rozstawiony z "ósemką" Kei Nishikori. Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie - Polak wygrał dwa pierwsze sety. Później zbuntował się jego organizm. Majchrzak miał problemy ze skurczami i coraz gorzej poruszał się po korcie. Zdecydowanie przegrał w dwóch następnych partiach, a w piątej skreczował.
Swój mecz od zwycięskiego seta rozpoczął też Hurkacz, który po wygrał z Ivo Karloviciem 7:6. Kolejne sety rozgrywano według podobnego scenariusza - wszystkie kończyły się tie-breakami - ale niestety wygrywał je Chorwat.
Najbliżej zwycięstwa Hurkacz był w trzecim secie. Początkowo obaj zawodnicy puntowali przy swoim serwisie, ale w ósmym gemie Polak przełamał Karlovicia. Szansy jednak nie wykorzystał - Chorwat odrobił straty już w kolejnym gemie i doprowadził do zwycięskiego dla siebie tie-breaka.
W kolejnej odsłonie Hurkacz dzielnie walczył, w tie-breaku prowadził nawet 3:0, ale Karlović odrobił straty i zakończył spotkanie w czterech setach.
Kei Nishikori (Japonia, 8) - Kamil Majchrzak (Polska, Q) 3:6, 6:7(6), 6:0, 6:2, 3:0 i krecz
Ivo Karlović (Chorwacja) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:7(5), 7:6(5), 7:6(3), 7:6(5)
Kamil Kaczmarek15 Jan 2019 · 07:02
Źródło: sport.tvp.pl, Sportowe Fakty