Awans Columbus Crew. Zadecydowały rzuty karne

Michael Barera / shutterstock.com
Columbus Crew pokonali na wyjeździe DC United i awansowali do półfinału Konferencji Wschodniej fazy playoff amerykańskiej Major League Soccer. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i losy rywalizacji rozstrzygnęły się dopiero w serii rzutów karnych.
Po 90 minutach gry był remis 1:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Frederica Brillanta. Wyrównał jeszcze w pierwszej połowie Federico Higuain. Ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę na początku dogrywki. Pod jej koniec miejscowym udało się trafić na 2:2 za sprawą Nicka DeLeona.
W serii "11" lepiej spisali się zawodnicy Crew, którzy wygrali ją 3:2. Wśród gospodarzy już na samym początku zawiódł Wayne Rooney. W piątej kolejce przedłużyć rywalizację mógł jeszcze DeLeon, ale on również nie trafił.
Columbus Crew zagra w półfinale Konferencji Wschodniej z New York Red Bulls. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 4 listopada.