Awans Deportivo Alaves i CD Leganes

Youtube
Deportivo Alaves Vitoria wygrało przed własną publicznością z SD Formentera 2:0 (0:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Na Estadio Mendizorrotza prowadzenie dla gospodarzy uzyskał dziesięć minut po przerwie Bośniak Ermedin Demirovic. Sukces i awans przypieczętował już w doliczonym czasie gry Alfonso.
Przed tygodniem w pierwszym spotkaniu tych drużyn zespół z administracyjnej stolicy Kraju Basków wygrał na wyjeździe 3:1 i zagra dzięki temu w ćwierćfinale rozgrywek.
Na tym etapie zabraknie nieoczekiwanie Villarreal CF. "Submarinos" pokonali co prawda w rewanżu u siebie CD Leganes 2:1, ale "Pepineros" z Kastylii obronili skromną zaliczkę z pierwszej konfrontacji, wygranej przed własną publicznością 1:0.
Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły również Atletico Madryt i Valencia CF.