Awans Legii, zwycięski gol Pazdana

ASInfo
Chojniczanka Chojnice przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:1 we wtorkowym meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Autorem bramki na wagę awansu był Michał Pazdan.
W 12. minucie gospodarze powinni byli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Karola Gardzielewicza, doskonałą sytuację miał Damian Piotrowski, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę. Po drugiej stronie boiska Radosław Janukiewicz świetnie obronił strzał Dominika Nagy'a.
W 27. minucie obrońcy trofeum objęli prowadzenie. Cafu dośrodkował z prawej strony, a Michał Pazdan strzałem głową pokonał golkipera rywali. Przed przerwą podopieczni Ricardo Sa Pinto mogli podwyższyć wynik. Kolejny raz Chojniczankę uratował Janukiewicz, broniąc kapitalnie uderzenie Carlosa Lopeza.
W drugiej połowie, wraz z upływającym czasem, Legia bardziej koncentrowała się na obronie wyniku. Miejscowym trudno było jednak stworzyć zagrożenie pod bramką Arkadiusza Malarza.
Emocje były dopiero w końcówce. Sam na sam z Janukiewiczem znalazł się Carlitos, lecz ponownie górą był bramkarz drużyny ze stolicy. Natomiast w doliczonym czasie gry Malarz doskonale obronił strzał Przemysława Pietruszki. Następnie Wojciech Trochim oddał jeszcze strzał głową, po którym futbolówka przeleciała centymetry obok słupka i po chwili sędzia odgwizdał koniec spotkania.