Awans na MŚ po bramce w 95. minucie! Wielkie emocje, gigantyczna radość [VIDEO]

YouTube
Reprezentacja Kostaryki zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Rosji. Piłkarze zapewnili sobie awans dzięki bramce w 95. minucie spotkania.
Piłkarze z Kostaryki, by zapewnić sobie awans na mundial, musieli co najmniej zremisować na własnym boisku z reprezentacją Hondurasu. Od 66. minuty podopieczni Oscara Ramireza przegrywali jednak 0:1 po bramce zdobytej przez Hernandeza.
Kostarykanie do ostatnich minut walczyli o bramkę na wagę awansu i cel udało im się osiągnąć na chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Kendall Waston świetnie wyskoczył w polu karnym do wrzutki z prawej strony i pewnym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki.
Trybuny oszalały, piłkarze i selekcjoner reprezentacji też. Ten gol zapewnił Kostaryce uczestnictwo w mundialu.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Po  dziewięciu spotkaniach eliminacji MŚ w strefie CONCACAF Kostaryka ma na koncie 16 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Nad czwartą Panamą ma sześć "oczek" przewagi.