Awans Radwańskiej, kontuzja rywalki

Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com
Tylko 40 minut trwał dzisiejszy pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Coco Vandeweghe podczas turnieju WTA w Pekinie.

Pierwszego seta Polka wygrała 6-3. Swoją rywalkę przełamała już w drugim gemie, obejmując prowadzenie 2-0. Potem dołożyła kolejne przełamanie i zrobiło się 4-1, ale Vandeweghe nie złożyła broni - jej również udało się wygrać serwis przeciwniczki. Było 4-3.

W końcówce seta Radwańska najpierw wygrała własne podanie, potem - dzięki podwójnemu błędowi rywalki - trzeci raz w tej partii zaliczyła przełamanie i triumfowała.

Mecz wyglądał w tym momencie na całkowicie pod kontrolą naszej tenisistki, szykowało się bezproblemowe zwycięstwo. Ostatecznie okazało się jeszcze prostsze - Amerykanka wskutek urazu nie była w stanie dalej walczyć i poddała pojedynek. Tym samym Radwańska awansowała do kolejnej rundy.