Aż siedem goli w sparingu Japonii z Urugwajem

CP DC Press/Shutterstock
Japonia wygrała u siebie z Urugwajem 4:3 we wtorkowym meczu towarzyskim. Spotkanie zostało rozegrane w Saitamie.
Już w 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Takumi Minamino otrzymał piłkę w polu karnym, obrócił się w kierunku bramki i pewnym strzałem otworzył wynik. Goście doprowadzili po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, zgranie głową i strzał z najbliższej odległości Gastona Pereiro.
Do przerwy prowadziła jednak reprezentacja z Azji. Skuteczną dobitką z ostrego kąta popisał się Yuya Osako. W drugiej połowie na 2:2 trafił Edinson Cavani. Potem dwa gole zdobyli Japończycy. Na listę strzelców najpierw wpisał się Ritsu Doan, a następnie drug a bramkę strzelił Minamino. W końcówce rozmiary porażki zespołu z Ameryki Południowej zmniejszył Jonathan Javier Rodriguez Portillo