Barcelona traci punkty! Sędzia znów nie uznał prawidłowo zdobytej bramki! [ZDJĘCIE]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
FC Barcelona przed własną publicznością zremisowała z Realem Club Celta de Vigo 2:2 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszy gol na Camp Nou padł w 20. minucie, a jego autorem był Iago Aspas. 30-letni napastnik dopadł wówczas do piłki odbitej przez ter Stegena i zdołał wpakować ją do siatki.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania raptem dwie minuty później, kiedy Lionel Messi przyjął futbolówkę po zagraniu Paulihno, ruszył na bramkę rywali i trafił w sam środek bramki.
W 26. minucie gry doszło do dużej kontrowersji. Luis Suarez zdobył bramkę dla Barcelony, jednak sędzia wskazał pozycję spaloną. Jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.
Po zmianie stron prowadzenie objęli Katalończycy za sprawą trafienia Luisa Suareza. Reprezentant Urugwaju po dośrodkowaniu Jordiego Alby skutecznie uderzał w dolny róg.

Wynik na 2:2 ustalił w 70. minucie Maximiliano Gomez Gonzalez. 21-latek wykorzystał zagranie Iago Aspasa i mocnym uderzeniem wykończył tę akcję.
Podopieczni Ernesto Valverde wciąż są liderem La Liga i mają na koncie 36 punktów. Drużyna prowadzona przez Juana Carlosa Unzue z dorobkiem 18 "oczek" plasuje się na 8. pozycji.