Bayer Leverkusen nie do zatrzymania w Bundeslidze. Kapitalna seria trwa, Xabi Alonso znów świętuje [WIDEO]

Screen z X
Bayer Leverkusen jest coraz bliżej przerwania dominacji Bayernu Monachium i sięgnięcia po mistrzostwo Niemiec. "Aptekarze" na zakończenie 25. kolejki Bundesligi zasłużenie pokonali 2:0 VfL Wolfsburg.
Podopieczni Xabiego Alonso muszą radzić sobie z rywalizacją na kilku frontach. Niewiele brakowało, aby w czwartek przegrali spotkanie z Karabachem Agdam. Przed porażką uratowali się w dopiero w doliczonym czasie gry.
W niedzielny wieczór Bayer na zakończenie 25. serii gier w Bundeslidze podejmował VfL Wolfsburg. Gospodarze od początku dominowali w tym spotkaniu.
W 28. minucie ich zadanie stało się znacznie łatwiejsze. W ciągu nieco ponad kwadransa dwie żółte kartki zobaczył bowiem Moritz Jens i w efekcie wyleciał z boiska.
Osłabione "Wilki" nie zdołały się zbyt długo skutecznie bronić przed rywalami. W 37. minucie Bayer rozmontował obronę rywali, a podanie Grimaldo wykorzystał Tella.
xabi alonso w bayerze leverkusen
ANP / pressfocus
W drugiej części spotkania "Aptekarze" spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Przez długi czas nie byli w stanie podwyższyć wyniku, co zmieniło się dopiero w 86. minucie.
Palacios posłał wówczas znakomite podanie w pole karne do Floriana Wirtza, a młody Niemiec uderzył z pierwszej piłki - futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, po czym wylądowała w siatce.
Dzięki temu Bayer Leverkusen wygrał z VfL Wolfburg 2:0 i znów powiększył przewagę nad Bayernem Monachium w Bundeslidze. Obecnie wynosi ona aż dziesięć punktów.
Florian Wirtz po golu na 2:0 w meczu Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg