Bayer Leverkusen pędzi po mistrzostwo Niemiec! Wielkie zwycięstwo w szalonym meczu [WIDEO]

ANP / pressfocus
Bayer Leverkusen pokonał SC Freiburg 3:2 (2:1). Tym samym "Aptekarze" umocnili się na pozycji lidera Bundesligi.
W minioną sobotę Bayern Monachium bez trudu ograł SV Darmstadt (5:2). Tym samym obrońcy tytułu wywarli pewną presję na Bayerze Leverkusen.
Początkowo "Aptekarze" nie mieli żadnych problemów z wywiązaniem się z założeń. Wynik rywalizacji z SC Freiburgiem otworzył Florian Wirtz, który błysnął już w 2. minucie.
Na odpowiedź ze strony gospodarzy nie trzeba było długo czekać, gdyż w 10. minucie wyrównał Ritsu Doan. Niemniej jeszcze przed przerwą Bayer ponownie objął prowadzenie, tym razem za sprawą Adama Hlozeka.
Po zmianie stron goście kontynuowali swoją ofensywę, co przyniosło nagrodę w 53. minucie. Do siatki rywali trafił Patrick Schick. Czech w iście brawurowy sposób wykończył akcję swojego zespołu.
SC Freiburg nawiązał jeszcze walkę w 79. minucie, gdy bramkę kontaktową zdobył Yannik Keitel. Ostatecznie jednak nie wystarczyła ona do zdobycia przynajmniej jednego punktu.
Tym samym "Aptekarze" umocnili się na pierwszym miejscu tabeli Bundesligi i mają 10 punktów przewagi nad drugim Bayernem. Do końca sezonu zostało osiem kolejek.
Hubert Kowalczyk17 Mar · 17:24