Bayer Leverkusen pokonał Fortunę Duesseldorf. Grał Dawid Kownacki

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Bayer 04 Leverkusen wygrał przed własną publicznością z Fortuną Duesseldorf 3:0 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na BayArena spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych rozpoczął Dawid Kownacki. Napastnik reprezentacji Polski dwadzieścia minut po zmianie stron zastąpił Stevena Skrzybskiego.
Prowadzenie "Aptekarzom" zapewnił pięć minut przed przerwą efektownym uderzeniem głową Kai Havertz. Jedenaście minut przed końcem podwyższył sytuacyjnym strzałem z ostrego kąta Lars Bender. Przyjezdnych pogrążył jeszcze w ostatniej minucie Argentyńczyk Lucas Alario, wykorzystując podyktowany rzut karny.
Zespół z przedmieść Kolonii po trzecim zwycięstwie z rzędu awansował na piąte miejsce w tabeli. Drużyna z Nadrenii doznała natomiast dwunastej porażki w sezonie i zamyka klasyfikację.