Bayer Leverkusen rozbił na wyjeździe SC Paderborn

ricochet64/Shutterstock
Zespół SC Paderborn przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 1:4 (0:3) w ostatnim meczu 18. kolejki Bundesligi. Dla "Aptekarzy" to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.
Goście już po 14 minutach prowadzili 2:0, a oba trafienia głową zanotował Kevin Volland. Najpierw strzelał z jedenastego metra, a potem sprzed linii bramkowej.
W 36. minucie "Aptekarzy" wygrywali 3:0, a na listę strzelców wpisał się Julian Baumgartlinger. Austriak wykorzystał błąd golkipera rywali i uderzył do pustej bramki.
Na początku drugiej połowy gospodarzy zmniejszyli straty. Dennis Srbeny pokonał Lukasa Hradecky'ego strzałem z bliska.
Rezultat spotkania na 4:1 dla gości ustalił w 75. minucie Kai Havertz, który uderzył pewnie z pola karnego.
W tabeli Bundesligi Bayer jest szósty, ma na koncie 31 punktów.
SC Paderborn w tym momencie to główny kandydat do spadku. Beniaminek zamyka tabelę na osiemnastej pozycji z dorobkiem 12 punktów.