Bayern Monachium. Gol Roberta Lewandowskiego. Polak zrobił to w swoim stylu [WIDEO]

Gol Roberta Lewandowskiego! Polak zrobił to w swoim stylu [WIDEO]
MDI / shutterstock.com
Robert Lewandowski z przytupem rozpoczął rok 2020. Polak właśnie wpisał się na listę strzelców w meczu Hertha BSC - FC Bayern. Mistrzowie Niemiec wygrali na boisku rywala 0:4 (0:0).
W 2019 roku Lewandowski był nie do zatrzymania. Napastnik w minionych 12 miesiącach zdobył 54 bramki i teraz robi wszystko, by co najmniej poprawić ten wynik.
Dziś 31-latek wybiegł w pierwszym składzie na mecz Hertha BSC - FC Bayern i już po 23. minutach mógł otworzyć wynik, ale w sytuacji sam na sam minimalnie spudłował.
W 63. minucie Polak wpakował piłkę do siatki, ale arbiter po konsultacji z systemem VAR anulował trafienie, twierdząc, że gracz Bayernu faulował bramkarza.
W 73. minucie wreszcie Lewandowski mógł się cieszyć z gola. Napastnik pewnie wykorzystał rzut karny po tym, jak Klunter trzymał za rękę Goretzkę.
Dla Lewandowskiego to 20. gol w tym sezonie Bundesligi. Tyle samo trafień na koncie ma Timo Werner z RB Lipsk.
Wcześniej wynik otworzył po godzinie gry Thomas Mueller strzałem z kilku metrów po zgraniu głową Ivana Perisicia. Kwadrans przed końcem spotkania trzeciego gola dla gości strzelił Thiago Alcantara. Hiszpan wbiegł w pole karne i uderzył pod poprzeczkę. Rezultat na 4:0 dla Bawarczyków ustalił w 84. minucie Perisić. Chorwat trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Muellera.
Zespół z Monachium ma na koncie 36 punktów i jest wiceliderem Bundesligi. Hertha z dorobkiem 19 "oczek" plasuje się na 14. pozycji.
Daniel Makarewicz19 Jan 2020 · 17:04