Bayern Monachium przegrywa w hicie Bundesligi. Robert Lewandowski o centymetry od gola! [WIDEO]

Bayern przegrywa w hicie Bundesligi. Lewandowski o centymetry od gola! [WIDEO]
MDI / shutterstock.com
Bayern Monachium przegrał pierwszy mecz pod wodzą Hansiego Flicka. Mistrzowie Niemiec przegrali na własnym boisku z Bayerem Leverkusen 1:2. Po raz drugi z rzędu spotkanie ligowe bez gola skończył Robert Lewandowski.
Mecz Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen zapowiadany był jako hit 13. serii gier w Bundeslidze. Goście po raz ostatni wygrali w Monachium w październiku 2012 roku, lecz tym razem zaczęli znakomicie. Już w 10. minucie prowadzenie Bayerowi dał Leon Bailey.
Bawarczycy starali się natychmiastowo odpowiedzieć. Ivan Perisić po dograniu Roberta Lewandowskiego trafił w poprzeczkę, skuteczniejszy był Thomas Mueller, który w 34. minucie doprowadził do wyrównania. Taki stan rzeczy trwał jednak niespełna dwie minuty, bo do siatki znów trafił Bailey.
Robert Lewandowski miał kilka dobrych okazji na zdobycie gola. Polak dwukrotnie zmarnował doskonałe okazje, uderzając obok bramki rywali, lecz w obu przypadkach trafienie i tak nie zostałoby uznane, bo sędziowie dopatrzyli się spalonego.
Bayer utrzymał korzystny wynik do samego końca, choć w końcówce musiał radzić sobie w dziesiątkę - czerwoną kartką ukarany został Jonathan Tah. Gracze z Leverkusen wywieźli korzystny wynik dzięki szczęściu oraz bramkarzowi. Lukas Hradecky raz świetnie zatrzymał Muellera i Lewandowskiego.
W innych sytuacjach gości ratował minimalny brak precyzji po stronie Bayernu. Najpierw w słupek trafił Leon Goretzka, już w doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Lewandowski, ale tym razem uderzył w poprzeczkę.
Maciej Pietrasik30 Nov 2019 · 20:28
Źródło: własne/Twitter