Bayern rozbił Lipsk w hicie Bundesligi. Gol i dobra gra Lewandowskiego [VIDEO]

mr3002 / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał RB Lipsk w meczu na szczycie 16 kolejki Bundesligi.

Pierwsze minuty zwiastowały wyrównane widowisko - goście nie przestraszyli się utytułowanego rywala, przeprowadzali swoje akcje. W 4 minucie Poulsen w świetnej sytuacji nie trafił w futbolówkę, dwie minuty później Keita znakomicie wbiegł w pole karne, ale rozegranie piłki z partnerami nie poszło mu już tak dobrze.

W miarę upływu czasu przewagę zyskiwał jednak Bayern. W 17 minucie została ona udokumentowana - Robert Lewandowski w trudnej sytuacji uderzył mocno w słupek, piłka trafiła pod nogi Thiago, który skierował ją do pustej bramki. Było 1:0.

W 25 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0 i znów swój udział przy golu miał Lewandowski, który podał do Thiago, ten błyskawicznie odegrał do Xabiego Alonso. Hiszpan nie tracił czasu i mierzonym strzałem pokonał bramkarza.

Od 30 minuty Lipsk grał w osłabieniu. Za brzydkie wejście od tyłu wyrzucony został Forsberg.

Minutę przed końcem pierwszej połowy na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Lewandowski. "Jedenastkę" sędzia podyktował za faul golkipera (dostał żółtą kartkę), który staranował Costę.

W 66 minucie Polak stanął przed podobną szansą, ale jego lob odbił się od głowy golkipera i przeleciał nad poprzeczką bramki.

W 86 minucie bramkarz Lipska świetnie wybronił rzut wolny Costy. Po uderzeniu piłkarza Bayernu piłka zmierzała w samo okienko. Kilkadziesiąt sekund później po indywidualnej akcji Ribery trafił w poprzeczkę.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił - podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali gości 3:0. Wygrana sprawiła, że Bayern jest już samodzielnym liderem Bundesligi, wyprzedzając o trzy punkty swojego środowego rywala.