Bayern wygrał i awansował do kolejnej rundy Pucharu Niemiec

daykung / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe SV Rodinghausen 2:1 (2:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.
Przyjezdni oba gole na Stadion an der Bremer Bruck strzelili w pierwszej połowie. Najpierw już w 8. minucie spotkania Sandro Wagner po podaniu Renato Sanchesa uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
W 13. minucie prowadzenie Bawarczyków powiększył Thomas Mueller, który trafił do siatki gospodarzy strzałem z rzutu karnego.
Jedyne trafienie na rzecz SV Rodinghausen zapisał na swoje konto Linus Meyer w 49. minucie, a przy jego trafieniu asystował Kelvin Lunga.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych Bayernu przesiedział reprezentant Polski, Robert Lewandowski.