Bayern wygrał z Atletico po przepięknym golu Lewandowskiego z rzutu wolnego [VIDEO]

mr3002/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał Atletico Madryt u siebie 1:0 w szóstej kolejce Ligi Mistrzów. Przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Robert Lewandowski.

Polak otworzył wynik spotkania 28 minucie. Podobnie jak w ligowym meczu z Mainz, 28-letni piłkarz popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka wylądowała w samym okienku bramki Atletico, Jan Oblak był bez szans.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, stwarzali sobie więcej okazji podbramkowych, ale widzieliśmy tylko jednego gola. Robert Lewandowski kilka minut po tym jak wpisał się na listę strzelców, mógł uczynić to drugi raz. Polski napastnik był bliski przejęcia piłki w starciu z bramkarzem, lecz ostatecznie Jan Oblak wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się prawie w ogóle. Niemcy przez większość czasu przeważali - dopiero w końcowych minutach podopieczni Diego Simeone zaatakowali odważniej - ale więcej bramek już nie padło i Bayern ostatecznie wygrał 1:0.

Bawarczycy pokonali rywali z Madrytu, ale z dwunastoma punktami w grupie D zajęli drugie miejsce. Atletico natomiast zakończyło rywalizację grupową z piętnastoma punktami i na pierwszej pozycji.

Trzecią lokatę, gwarantującą grę w Lidze Europy na wiosnę, utrzymał FK Rostów. Wicemistrzowie Rosji na zakończenie fazy grupowej zremisowali bezbramkowo w Eindhoven z miejscowym PSV.