Bayern wygrał z Chelsea. Lewandowski bez gola [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Bayern Monachium wygrał z Chelsea 3:2 w kolejnym meczu International Champions Cup.
Mistrzowie Niemiec rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Pierwszego gola strzelił już w 6. minucie, gdy na szarżę prawą stroną boiska zdecydował się Rafinha. Brazylijczyk ściął do środka i strzelił płasko z dystansu. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.
W 12. minucie było już 2:0. Z lewej strony w pole karne wbiegł Franck Ribery, miękko dośrodkował w pole bramkowe, a jego akcję celnym strzałem zakończył Thomas Mueller. Reprezentant Niemiec swojego drugiego gola strzelił w 26. minucie. Tym razem do bramki trafił ładnym, technicznym strzałem zza pola karnego. Thibaut Courtois kolejny raz nie miał nic do powiedzenia.

Chelsea odgryzła się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Z prawej strony dośrodkował Victor Moses, a z lewej strony mocnym jego akcję zakończył Marcos Alonso. Było 3:1.
W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Na boisku przeważał Bayern, który miał kilka okazji do podwyższenia wyniku. Próbowała też w Chelsea, która zdobyła kontaktowego gola w 86. minucie. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrał Alvaro Morata, a Michy Batshuayi z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki. W końcówce mistrzowie Anglii próbowali doprowadzić do wyrównania, ale jej chaotyczne ataki nie przyniosły żadnego efektu.
Robert Lewandowski grał tylko w pierwszej połowie. Kapitan reprezentacji Polski nie pokazał jednak nic godnego zapamiętania - nie doszedł do ani jednej sytuacji do zdobycia bramki.
Bayern - Chelsea 3:2