Belgia wyrzuciła Brazylię z mundialu! To był wielki mecz! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Brazylia nie wygra mundialu w Rosji! Canarinhos przegrali w ćwierćfinale MŚ z Belgią 1:2.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz tutaj.
Spotkanie Belgii z Brazylią to najlepsza reklama MŚ, jaką można było sobie wyobrazić. Świetne tempo spotkania od pierwszego gwizdka, znakomite indywidualne popisy i wielkie emocje. Taki mundial kibice kochają.
W 8. minucie prowadzenie mogli objąć Brazylijczycy. Piłka odbiła się od Thiago Silvy i trafiła w słupek. Chwilę później po drugiej stronie boiska pokazał się Lukaku, a strzał Hazarda trafił w nogi obrońców.
Belgię do triumfu poprowadziła dwójka Lukaku i De Bruyne. Ataki w ich wykonaniu siały spustoszenie w szeregach brazylijskiej defensywy. Pierwsza bramka padła w 14. minucie. Po rzucie rożnym do własnej bramki trafił Fernandinho.
Brazylia od razu ruszyła do przodu, szukając wyrównania. Courtois jednak świetnie spisywał się w bramce. Najpierw kapitalnie wybronił strzał Williana, a po chwili zatrzymał uderzenia Coutinho i Marcelo.
W 32. minucie Brazylijczycy znów dali się zaskoczyć. Aktywny Lukaku wyprowadził akcję i zagrał na wolne pole do De Bruyne, a ten precyzyjnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik spotkania.
Druga połowa to ataki Brazylii, która jednak nie mogła znaleźć drogi do bramki Belgów. Neymar próbował nawet bezczelnie wymusić jedenastkę, przewracając się w polu karnym, jednak sędzia nie dał się nabrać. Chwilę później w szesnastce leżał Gabriel Jesus. Arbiter po konsultacji z VAR-em nie zdecydował się na wskazanie na wapno.
Napór Brazylijczyków w końcu przyniósł skutek. W 76. minucie idealną piłkę w pole karne dograł Coutinho, a tam najwyżej wyskoczył Renato Augusto, który uderzeniem głową dał Brazylii bramkę kontaktową.
W kolejnych minutach znakomite sytuacje marnowali Firmino, Renato Augusto, Coutinho. Brazylia walczyła do końca - w doliczonym czasie gry Courtois fenomenalnie obronił uderzenie Neymara - ale nie zdołała wyrównać. Belgowie wygrali 2:1 i w półfinale zmierzą się z Francją.
Daniel Makarewicz06 Jul 2018 · 21:53