Beniaminek górą! Spezia sensacyjnie ograła AC Milan, będą wielkie emocje w derbach Mediolanu

ph.FAB / Shutterstock.com
Niezwykle zaskakującym wynikiem zakończył się mecz Spezia - AC Milan w 22. kolejce Serie A. Beniaminek wygrał go 2:0.
Przed spotkaniem nikt nie spodziewał się takiego rezultatu. Według bukmacherów goście byli murowanym faworytem.
Boisko jednak zweryfikowało te przewidywania. Gospodarze wyglądali znacznie lepiej od gości, którzy przez cały mecz nie potrafili oddać celnego strzału.
Spezia atakowała, ale w pierwszej połowie nie zdołała zdobyć bramki. W efekcie piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 0:0.
W ciągu kilkunastu minut po przerwie przyjezdni otrzymali dwa ciosy. Najpierw Gianluigiego Donnarummę pokonał Giulio Maggiore.
Następnie Simone Bastoni huknął mocno po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Goście znów musieli wyciągnąć piłkę z siatki.
Stefano Pioli starał się reagować na wydarzenia boiskowe, wpuścił m.in. Mario Mandžukicia, ale jego podopiecznym nie udało się odrobić strat. Sensacyjna porażka liderów tabeli stała się faktem.
Wobec tego Inter może jutro awansować na pierwsze miejsce. To świetna zapowiedź przed derbami Mediolanu, które odbędą się w następnej kolejce.