Beniaminek lepszy od Betisu przed własną publicznością

Alfonso de Tomas/Shutterstock
Piłkarze CD Leganes pokonali u siebie Betis Sewilla 3:2 w drugim sobotnim meczu 38. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Butarque prowadzenie przyjezdnym zapewnił w sytuacji sam na sam Kostarykanin Joel Campbell.
Osiem minut później wyrównał z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Grek Dimitris Siowas. Dziewiętnaście minut po zmianie stron Jose Naranjo skierował piłkę do pustej już bramki, po błędzie defensywy "Verdiblancos".
Niespełna kwadrans przed końcem straty odrobił strzałem głową Paragwajczyk Antonio Sanabria. Trzy minuty przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął płaskim uderzeniem z narożnika pola karnego Marokańczyk Nordin Amrabat.
"Pepineros" po dwunastej wygranej w sezonie zakończyli sezon na siedemnastej lokacie w tabeli. Zespół z Andaluzji natomiast doznał czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostanie na szóstej pozycji w klasyfikacji.