Bereszyński wyrzucony z boiska i asysta Kownackiego w 99. minucie! Sampdoria wróciła z zaświatów [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Lazio Rzym zremisowało u siebie z Sampdorią Genua 2:2 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico w podstawowym składzie gości wybiegli na murawę Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, który w doliczonym czasie gry został ukarany czerwoną kartką. W drugiej połowie na boisku pojawił się również Dawid Kownacki.
Prowadzenie ekipie z Ligurii do przerwy zapewnił strzałem z pola karnego Fabio Quagliarella. Jedenaście minut przed końcem wyrównał z bliska po rzucie rożnym Francesco Acerbi.
W doliczonym czasie gry błąd popełnił Bereszyński. Obrońca ratował się faulem i dostał drugą żółtą kartkę. Lazio otrzymało rzut wolny, po którym sędzia wskazał na jedenasty metr, bo jednego z zawodników stojących w murze zagrał piłkę ręką. Rzut karny pewnie wykorzystał Ciro Immobile. Ale to nie był koniec emocji! Cztery minuty później punkt przyjezdnym uratował Riccardo Saponara, który wykorzystał strącenie piłki głową przez Dawida Kownackiego.
Drużyna z Ligurii po piątym remisie w sezonie jest na ósmej lokacie w tabeli. "Biancocelesti" natomiast po raz czwarty z rzędu podzielili się punktami z rywalami i są na piątej pozycji w klasyfikacji.