Betis lepszy od Villarreal CF. Dwa trafienia Lo Celso

Real Betis
Betis Sewilla pokonał przed własną publicznością Villarreal CF 2:1 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu 31. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Benito Villamarin obie bramki dla "Verdiblancos" strzelił Giovani Lo Celso. Argentyńczyk po jedenastu minutach gry popisał się kapitalnym lobem nad bramkarzem, a osiemnaście minut po zmianie stron na raty skierował piłkę do siatki rywali w zamieszaniu w polu karnym.
Jedynego gola dla gości zdobył głową Ramiro Funes Mori. Dwie minuty przed końcem znakomitej okazji do wyrównania nie wykorzystał Santi Cazorla, marnując rzut karny.
Zespół z Andaluzji po dwunastym zwycięstwie w sezonie przesunął się na dziewiąte miejsce w tabeli. "Submarinos" doznali natomiast trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal otwierają strefę spadkową klasyfikacji.