Bez zwycięzcy w derbach Rzymu, piłkarze Lazio i AS Romy podzielili się punktami

Cineberg/Shutterstock
Lazio Rzym zremisowało z AS Romą 1:1 (0:1) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach drugiej kolejki włoskiej ekstraklasy.
W 17. minucie spotkania sędzia Marco Guida podyktował dla "Giallorossich" rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z graczy Lazio. Jedenastkę na gola zdołał zamienić Aleksandar Kolarov.
"Biancocelesti" doprowadzili do wyrównania w 59. minucie za sprawą trafienia Luisa Alberto. Hiszpański pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Ciro Immobile i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Paua Lopeza.
Podopieczni Simone Inzaghiego mają na koncie cztery punkty i zajmują drugie miejsce w tabeli. W następnej serii gier zmierzą się na wyjeździe ze SPAL 2013.
Drużyna, którą prowadzi Paulo Fonseca uzbierała dotąd dwa "oczka", co daje jej obecnie jedenastą pozycję w tabeli. 15 września AS Roma podejmie u siebie US Sassuolo.