Bezbramkowy remis w półfinałowym starciu Chelsea z Arsenalem

charnsitr / shutterstock.com
Piłkarze Chelsea FC przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z Arsenalem FC w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Ligi Angielskiej.
Na Stamford Bridge kibice nie zobaczyli żadnych bramek, ale przewagę przez większą część spotkania mieli gospodarze. Podopieczni Antonio Conte jeszcze przed przerwą dwukrotnie mogli objąć prowadzenie.
W 24. minucie Victor Moses wpadł w pole karne i uderzył w prawą stronę bramki, jednak David Ospina popisał się fantastyczną interwencją.
Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę, głową na bramkę gości uderzał Cesc Fabregas, ale kolumbijski golkiper znów uchronił swój zespół przed stratą gola.
Co ciekawe, w tym meczu po raz pierwszy w historii w Anglii został użyty system VAR. Arbiter użył go w 29. minucie, przy okazji starcia Chambersa z Azpilicuetą w polu karnym.
"Kanonierzy" rozegrają rewanż z ekipą "The Blues" 24 stycznia na Emirates Stadium.
Ubiegłoroczną edycję Pucharu Ligi Angielskiej wygrał Manchester United, który w wielkim finale pokonał Southampton FC 3:2.