Bild: Kibice wybrali piłkarza roku w Bayernie. Lewandowski drugi! Dostał dwa razy mniej głosów od zwycięzcy

daykung/Shutterstock
Joshua Kimmich został wybrany najlepszym piłkarzem roku Bayernu Monachium w głosowaniu czytelników dziennika "Bild". Robert Lewandowski zajął w plebiscycie drugie miejsce.
"Bild" przeprowadził wśród czytelników głosowanie w kilku kategoriach. Kibice mogli oddać głosy na swoich ulubieńców w kilku kategoriach: piłkarz roku, odkrycie roku, transfer roku oraz styl roku.
W najważniejszej kategorii wygrał 22-letni Joshua Kimmich. Kibice uznali, że to Niemiec był najlepszym piłkarzem mijającego roku w Bayernie Monachium. Młody zawodnik, który wystąpił w 27 meczach i zdobył w nich 3 gole oraz zaliczył 10 asyst, zebrał prawie 35 proc. głosów. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce (17 proc. głosów), a na podium nieoczekiwanie znalazł się jeszcze Sven Ulreich (10 proc.).
Lewandowski zwyciężył (26 proc. głosów) za to w kategorii "Styl roku". Kibiców chwyciło za serce "śmiałe przefarbowanie włosów na siwo".
W kategorii "Transfer roku" (49 proc.) wygrał James Rodriguez. Z kolei tytuł "odkrycia roku" przypadł Kingsleyowi Comanowi.