Bolesna porażka Derby County. Nie pomógł dobry występ Krystiana Bielika oraz Kamila Jóźwiaka [WIDEO]

Derby County
Zawodnicy Derby County przegrali jedenasty mecz w tym sezonie Championship. W starciu z Sheffield Wednesday przez długi czas mieli inicjatywę, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, którzy zwyciężyli 1:0. Niezły mecz zaliczyli Krystian Bielik oraz Kamil Jóźwiak.
Przed sezonem Derby County zapowiadało walkę o awans do Premier League, tymczasem rzeczywistość okazała się wyjątkowo brutalna. Niewykluczone, że podopieczni Wayne'a Rooneya po tej kolejce znów znajdą się w strefie spadkowej.
W wyjazdowym starciu z Sheffield Wednesday to goście przez długi czas byli stroną przeważającą. Aktywny na prawym skrzydle był Kamil Jóźwiak, który mógł zanotować asystę, ale strzał jednego z jego kolegów został zablokowany.
W środku pola spokojem imponował z kolei Krystian Bielik. Drugi z naszych reprezentantów znów zagrał naprawdę dobre zawody, co podkreślał między innymi Mateusz Borek.
Niewiele brakowało, aby w 23. minucie Polak wpisał się na listę strzelców. Bielik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał strzał głową, który zapewne wylądowałby w siatce, gdyby piłka nie trafiła w jednego z dobrze ustawionych obrońców.
To Derby było w piątkowym meczu stroną przeważającą, lecz ostatecznie przegrało 0:1. Kluczowa okazała się akcja z 61. minuty. Wówczas niepewnie zachował się bramkarz gości, David Marshall, a w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Callum Paterson.
W samej końcówce mieliśmy jeszcze sporą kontrowersję. W 94. minucie goście domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką rywala, lecz gwizdek arbitra milczał.
Po porażce Derby spadło na 21. miejsce w ligowej tabeli - tuż za dzisiejszego rywala. Oba zespoły mają na koncie 19 punktów, podobnie jak będące w strefie spadkowej Nottingham Forest.
Maciej Pietrasik01 Jan 2021 · 20:26