Bolesna porażka reprezentacji Polski. Mistrzynie świata lepsze od biało-czerwonych [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Reprezentacja Polski siatkarek poniosła w poniedziałek pierwszą porażkę w tegorocznych mistrzostwach Europy. Biało-czerwone w czterech setach uległy aktualnym mistrzyniom świata, Serbkom.
Podopieczne Stefano Lavariniego europejski czempionat rozpoczęły od dwóch pewnych zwycięstw. W trzecim meczu zadanie było jednak zdecydowanie trudniejsze.
Po drugiej stronie siatki stanęły bowiem Serbki, czyli aktualne mistrzynie świata i jedne z faworytek całego turnieju. Początkowo wydawało się, że nasze siatkarki mogą pokonać utytułowane rywalki.
W pierwszej partii biało-czerwone prezentowały się wręcz znakomicie. W ataku szalała Magdalena Stysiak, dobrymi zagrywkami popisywała się Martyna Łukasik. Ostatecznie Polki wygrały do 18.
Jak się okazało, były to niestety miłe złego początki. W drugiej odsłonie Serbki wręcz zmiażdżyły naszą kadrę. Aktualne mistrzynie świata pozwoliły Polkom na zdobycie zaledwie 13 "oczek".
Nie ulega wątpliwości, że decydujący dla losów meczu okazał się trzeci set. W nim Polki przez długi czas prowadziły, ale później dały się dogonić. Po emocjonującej końcówce przegrały 23:25.
Po tym ciosie biało-czerwone już się nie podniosły. Ostatnia partia była już jednostronna. Serbki zwyciężyły do 18 i wciąż mają komplet wygranych w turnieju. Polki poniosły natomiast pierwszą porażkę. We wtorek zmierzą się z gospodyniami turnieju, Belgijkami.

Polska - Serbia 1:3 (25:18, 13:25, 23:25, 18:25)