Bolesna wpadka Realu Madryt w Superpucharze Hiszpanii! "Królewscy" nie obronią trofeum [WIDEO]

Po raz kolejny w tym sezonie Real Madryt zawiódł na całej linii. Dziś "Królewscy" przegrali w półfinale Superpucharu Hiszpanii z Athletikiem Bilbao. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2).
Piłkarscy kibice już zacierali ręce na myśl o niedzielnym El Clasico. Do starcia Real Madryt z FC Barceloną mogło dojść w finale Superpucharu Hiszpanii. Wczoraj ze swojego zadania wywiązała się "Duma Katalonii", która wygrała z Realem Sociedad.
Do "Blaugrany" mieli dołączyć "Królewscy". Podopieczni Zinedine'a Zidane'a nie stanęli jednak na wysokości zadania. Dziś w Maladze zagrali poniżej oczekiwań i pożegnali się z marzeniami o obronie trofeum.
W finale z Barcą zmierzy się Athletic Bilbao. Ekipa z Kraju Basków pod wodzą nowego trenera poskromiła faworyzowany Real. Podopieczni Marcelino już do przerwy prowadzili 2:0.
Dublet ustrzelił Raul Garcia. W obu przypadkach bramki padły po błędach Lucasa Vazqueza. Najpierw gracz "Los Blancos" stracił piłkę na własnej połowie, z czego skrzętnie skorzystali rywale. Później zaś sprokurował rzut karny.
Mistrzowie Hiszpanii ruszyli do odrabiania strat. Szukali gola kontaktowego, ale brakowało im skuteczności. W ofensywie wyróżniał się Asensio. To on w 62. minucie trafił w słupek bramki strzeżonej przez Simona. Po chwili 24-latek ponownie był bliski szczęścia. Tym razem uderzył w poprzeczkę.
W 72. minucie piłkarze "Los Blancos" wrócili do gry. Do siatki trafił Benzema. Początkowo arbiter wskazał spalonego, jednak po analizie VAR gol został uznany.
W ostatnich minutach spotkania emocji nie brakowało. Najpierw Courtois pokazał najwyższe umiejętności, zatrzymując Villalibre. Po chwili Benzema znów umieścił futbolówkę w siatce, ale w tym przypadku był na ewidentnym spalonym. Później szansę miał jeszcze Ramos, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. W niedzielę w finale Superpucharu Hiszpanii z FC Barceloną zmierzy się więc Athletic Bilbao.
Daniel Makarewicz14 Jan 2021 · 22:55