Bologna FC wygrała z Torino FC. Grał Łukasz Skorupski

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Torino FC przegrał u siebie z Bologna FC 2:3 w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki włoskiej Serie A. W bramce gości wystąpił Łukasz Skorupski. Obie drużyny skończyły mecz w "10".
Polski golkiper skapitulował już w szóstej minucie. Pokonał go Erick Pulgar, jego kolega z drużyny, który trafił do własnej siatki. To jednak nie podłamało ani niego, ani jego kolegów. Do remisów doprowadził Andrea Poli, a następnie Pulgar zrehabilitował się za "swojaka", wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Riccardo Orsolini.
W końcówce było mnóstwo emocji. Najpirw czerwoną kartkę zobaczył u gości Lyanco. Po chwili gospodarze złapali kontakt za sprawą trafienia Armanda Izzo w 89. minucie. Wyrównać im się już nie udało, a dodatkowo oni także nie skończyli spotkania w pełnym zestawieniu, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Ola Aina.
Po tej porażce podopieczni Waltera Mazzarriego zajmują szóste miejsce w tabeli ze zdobytymi 44 punktami. W następnej kolejce zagrają z Fiorentiną.
Natomiast zespół prowadzony przez Sinisę Mihajlovicia ma 24 "oczka" i jest na 17. pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie US Sassuolo.