Bologna górą w polskim meczu w Serie A. Aż pięciu biało-czerwonych pojawiło się na boisku [WIDEO]

Gianluca Ricci / pressfocus
Bologna FC pokonała Empoli 1:0 (0:0) w spotkaniu wyjazdowym. W piątkowym meczu Serie A zagrało aż pięciu Polaków - Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz, Szymon Żurkowski, Kacper Urbański oraz Łukasz Skorupski.
W mecz znacznie lepiej weszła Bologna FC. W 18. minucie swoją okazję miał Beukema, którego zatrzymał bramkarz Empoli. Po chwili swojego szczęścia spróbował Urbański, ale i on musiał uznać wyższość Caprile.
W 19. minucie sytuacja powtórzyła się. Różnica była niewielka, tym razem Urbańskiego powstrzymali defensorzy gospodarzy.
Na odpowiedź ze strony Empoli nie trzeba było długo czekać. W 26. z dystansu uderzył Żurkowski, lecz piłka przeleciała obok słupka bramki Skorupskiego.
Po zmianie stron na boisku działo się już znacznie mniej. Jako pierwszy z Polaków swój udział w meczu zakończył Żurkowski. W 66. minucie zmienił go Kowalenko. W 79. minucie ściągnięty został Urbański, w jego miejsce wszedł Fabbian.
W końcówce Bologna FC miała kolejne okazje do zdobycia niezwykle ważnej bramki. Gości znakomicie powstrzymywał jednak Caprile. Golkiper skutecznie interweniował przy próbach Saelemaekersa oraz Fabbiana.
Ostatecznie jednak goście dopięli swego. W 94. minucie decydującego gola strzelił Fabbian. Młody pomocnik najlepiej odnalazł się w polu karnym i zadał cios, który przesądził o losach rywalizacji.