Bologna pokonała Sassuolo po golach rezerwowych, bronił Łukasz Skorupski

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Bologna FC pokonała u siebie US Sassuolo Calcio 2:1 (0:0) w przedostatnim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Renato Dall'Ara całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Skorupski. Wszystkie bramki w tym meczu zdobyli rezerwowi dopiero w drugiej połowie.
Prowadzenie "Rossoblu" zapewnił Chilijczyk Erick Pulgar, który wykorzystał podyktowany rzut karny. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wyrównał sprytnym uderzeniem pod poprzeczkę w krótki róg Iworyjczyk Jeremie Boga. To nie był jednak koniec emocji.
Cztery minuty później Riccardo Orsolini precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne i Mattia Destro skutecznym uderzeniem głową rozstrzygnął losy konfrontacji.
Siedmiokrotni mistrzowie Włoch po trzecim zwycięstwie z rzędu opuścili strefę spadkową i przesunęli się na siedemnaste miejsce w tabeli. "Neroverdi" natomiast doznali trzeciej porażki w czterech ostatnich spotkaniach i spadli na czternastą lokatę w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński31 Mar 2019 · 20:21