Bologna rozbiła Parmę. Cały mecz Łukasza Skorupskiego

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock
Bologna FC rozbiła u siebie Parmę Calcio 4:1 (1:0) w pierwszym poniedziałkowym meczu 36. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Renato Dall'Ara całe zawody między słupkami "Rossoblu" zaliczył Łukasz Skorupski. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił siedem minut po przerwie płaskim strzałem z kilku metrów Riccardo Orsolini. Po kolejnych siedmiu minutach piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Luigi Sepe, a osiemnaście minut przed końcem wynik podwyższył uderzeniem głową Brazylijczyk Lyanco.
Dziewięć minut później honorowego gola strzelił Roberto Inglese, ale po trzech kolejnych minutach okazały sukces miejscowych przypieczętował Matteo Scozzarella, który podobnie jak wcześniej Sepe, zaliczył samobójcze trafienie.
Siedmiokrotni mistrzowie Włoch po dziesiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na trzynaste miejsce w tabeli. Podopieczni Roberto D'Aversy doznali natomiast szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na piętnastą lokatę w klasyfikacji. Obie drużyny są zagrożone wciąż degradacją do Serie B.
Kamil Kaczmarek13 May 2019 · 21:14